فیلتر ربات ها در Ignite Pass

Civic ابزار رایگانی را برای مبارزه با ربات تشنه NFT

Civic's Ignite Pass با تأیید تصاویر سلفی مبتنی بر ویدیو با استفاده از هوش مصنوعی، با ربات‌هایی که NFT drop را در شبکه Solana هدف قرار می‌دهند، مبارزه کند.

Civic ابزار رایگانی را برای مبارزه با ربات تشنه NFT

شرکت فناوری تأیید هویت Civic Technologies یک ابزار رایگان برای مبارزه با فعالیت‌های ربات‌بندی در افت‌های NFT مبتنی بر Solana (SOL) راه‌اندازی کرده است.

بر اساس اعلامیه ۸ نوامبر، ابزار جدید Civic “Ignite Pass” ربات‌ها را فیلتر می‌کند و از خریداران می‌خواهد قبل از تایید برای خرید NFT، تایید زنده بودن را تکمیل کنند.

وب‌سایت Civic خاطرنشان می‌کند که کاربران برای تأیید باید یک سلفی ویدیویی بگیرند و پس از تکمیل، یک Ignite Pass به آدرس کیف پول آنها صادر می‌شود. این Pass همچنین به مدت ۲۴ ساعت فعال می ماند تا «گزینه‌های مخرب‌ که کیف پول‌های متعدد را تأیید می‌کنند محدود کند. ”

این وب‌سایت همچنین اشاره کرد که «Civic این سلفی ویدیویی را ذخیره نمی‌کند»، اما مشخص نمی‌کند که داده‌ها حذف شده یا در جای دیگری ذخیره شده است.

Ignite Pass یک نسخه رایگان از مجموعه ابزارهای سازگار با مشتری (KYC) و ضد پولشویی (AML) شرکت، Civic Pass است. این ابزارها برای پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، بازارهای NFT و بلاک چین های عمومی طراحی شده اند.

کریس هارت، مدیرعامل Civic Technologies بر قابلیت‌های انقلابی که اخیراً توکن‌های غیرقابل تعویض برای هنرمندان باز کرده‌اند، تاکید کرد و از تأثیر منفی ربات‌ها بر سازندگان ابراز تاسف کرد:

ربات‌ها بیش از یک مزاحم هستند – آنها اعتمادی را که جوامع ایجاد کرده‌اند و همچنین چشم‌انداز آینده سازندگان آن را از بین می‌برند.

ربات ها وحشی شدند

در فوریه اوایل سال جاری، Dapper Lab’s NBA Top Shot مجبور شد راه اندازی سری جدیدی از بسته های پرمیوم را به دلیل سطوح بالای فعالیت ربات ها روی پلتفرم به تعویق بیندازد.

ماه بعد، بسیاری از کاربران MoonCats NFTs شکایت داشتند که این پروژه توسط ربات‌هایی که برای جمع‌آوری گربه‌های جدید برنامه‌ریزی شده‌اند، در لحظه‌ای که آنلاین می‌شوند، غلبه کرده است.

در پاسخ به این ربات، توسعه‌دهندگان MoonCat، Ponderware، رای‌گیری در مورد اینکه آیا یک کلید خصوصی حاوی مجموعه‌ای از NFT‌های منتشر نشده کمیاب MoonCat را از بین ببرند یا خیر، برگزار کردند، در این نظرسنجی ۷۲ درصد از جامعه رای «بله» دادند.

ماه سپتامبر مجله TIME از ۴۶۷۶ NFT در کمتر از یک دقیقه به فروش رسید، با Agnihotri attributing، محقق پارادایم، فروش سریع را به فعالیت ربات ها نسبت داد:

“بسیاری از افراد از قبل راه اندازی شبکه اصلی این را می دانستند و می توانستند از قبل برای ربات کردن تراکنش های خود برنامه ریزی کنند.”

افزایش فعالیت ربات‌هایی که پیشنهاد اولیه DEX پروتکل Offering (IDO) را هدف قرار می‌دهند نیز باعث شد که شبکه Solana در ماه سپتامبر تقریباً ۱۷ ساعت آفلاین شود.

بنیاد سولانا این حادثه را ” انکار حمله به سرویس” توصیف کرد و تخمین زد که ربات‌ها هر ثانیه با هر تراکنش تقریباً ۴۰۰۰۰۰  هرزنامه به شبکه ارسال کرده‌اند.