همکاری با سازمان گمرک ایالات متحده

Coinbase و قرارداد ۱/۳۶ میلیون دلاری

Coinbase دومین قرارداد خود را برای توسعه نرم افزار برای آژانس مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده از ماه آگوست منعقد کرد.

Coinbase و قرارداد ۱/۳۶ میلیون دلاری

Coinbase دومین قرارداد خود را برای توسعه نرم افزار برای آژانس مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده از ماه آگوست منعقد کرد.

Coinbase پیشرو مبادله ارزهای رمزنگاری شده آمریکا، قرارداد توسعه فناوری را برای وزارت امنیت داخلی به ارزش ۱٫۳۶ میلیون دلار منعقد کرده است.

بر اساس این قرارداد ، Coinbase برای ارائه “نرم افزار توسعه برنامه به عنوان یک سرویس” برای بخش مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده (ICE) قرارداد بسته است.

این قرارداد در ۱۶ سپتامبر اجرایی شد و Coinbase 455،۰۰۰ دلار از بخش دریافت می کند. با این حال ، این قرارداد می تواند تا سه سال دیگر نیز تمدید شود ، که منجر به دریافت Coinbase تا ۱٫۳۶ میلیون دلار می شود.این معامله دومین مشارکتی است که بین Coinbase و ICE امضا شده است .

الکس گلادشتاین ، افسر استراتژی بنیاد حقوق بشر ، اعلام کرد که این خبر با توجه به مقیاس عملیات Coinbase و خطر شهرت ناشی از مبادله توسط این مشارکت ، با واکنش منفی جامعه رمزنگاری مواجه شده است:

“این پول زیادی برای Coinbase در طرح های بزرگ نیست. عجیب است که آنها شهرت خود را در برابر مبلغ ناچیزی به خطر می اندازند”

این اخبار همچنین انتقاداتی را در رابطه با خرید استارتاپ تجزیه و تحلیل بلاک چین ، نوترینو ، توسط کوین بیس در سال ۲۰۱۹ زنده کرده است.در آن سال خرید ، گزارش شد که افراد پشت نوترینو قبلاً بخشی از تیم هک بوده اند – شرکتی که مشخص شد به رژیم های اقتدارگرا در جاسوسی روزنامه نگاران کمک کرده است.

مدیرعامل نوترینو ، جیانکارلو روسو ، مدیر سابق تیم هکینگ بود در حالی که مدیر ارشد فناوری آن ، آلبرتو اورناگی ، بیش از ۸ سال در این شرکت بود. به گزارش واشنگتن پست ، این شرکت ایتالیایی در قتل تعدادی از روزنامه نگاران در خاورمیانه بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ دخیل بوده است.

در مارس ۲۰۱۹ ، مدیرعامل Coinbase ، برایان آرمسترانگ ، گفت که کارکنان نوترینو با ارتباطات قبلی با شرکت بحث برانگیز Hacking Team از وظایف جدید خود در صرافی اخزاج خواهند شد.

از زمان خرید نوترینو ، Coinbase همچنین قراردادهایی با سرویس مخفی ایالات متحده امضا کرده است – که در ژوئیه ۲۰۲۰ یک گروه ویژه تقلب سایبری را اعلام کرد. این گروه وظیفه دارد که درباره استفاده از ارز رمزنگاری شده برای اهداف جنایی تحقیق کند ، بعداً اعلام کرد که:

    “ارز رمزنگاری شده یک فرصت نگران کننده جدید برای افراد و دولت های سرکش ایجاد می کند تا از تحریم های بین المللی اجتناب کنند و بازارهای مالی سنتی را تضعیف کرده و در نتیجه به منافع ایالات متحده و متحدانش آسیب برسانند.”