بحران عدم شفافیت در بانک ها

DeFi به دلیل شفافیت بهتر از بانک ها خودنمایی میکند

بانک ها در گذشته اخیر بیش از 12 میلیارد دلار هزینه اضافه ایجاد کرده اند.

DeFi به دلیل شفافیت بهتر از بانک ها خودنمایی میکند

نبرد بین DeFi و بانک ها در حال گرم شدن است و طرفداران هر دو طرف تهاجمی تر می شوند. بانک ها از ظهور مالیات غیرمتمرکز مبتنی بر رمزنگاری که به نظر می رسد مدل های تجاری آنها را به نقطه ای از خطر وجودی دچار چالش کرده است ، مبهوت می شوند. همانطور که انتظار می رفت ، دولت ها در کنار بانک ها هستند ، اما مردم طرفدار DeFi هستند.

در یک توییت اخیر ، مایک نووگراتز ، سرمایه گذار رمزنگاری سعی در تعریف تصویر واقعی از بانک ها در مقایسه با انقلاب جدید DeFi داشت.

اگر بانک ها از شفافیت پروتکل های Defi برخوردار بودند ، بحران وام مسکن را نداشتیم. DeFi برنده خواهد شد زیرا بهتر است. استقرار اتمی و دارایی های حامل ترکیب پذیری شفافیت را ما فقط باید برای kyc که می آید حل کنیم. ما باید سیاستمداران خود را آموزش دهیم.

– Mike Novogratz (novogratz) 28 ژوئیه ۲۰۲۱

سمت تاریک بانک ها

اول اینکه ، بانک ها در معاملات خود بسیار شفاف عمل نکرده اند ، این واقعیت بسیار به بحران وام مسکن کمک کرده است. استفاده از این موسسات سنتی در مقایسه با هزینه های معاملات تقریبا ناچیز در شبکه های رمزنگاری بسیار گران است.

طبق گفته مایک ، بانک ها از محل کارمزد خودپرداز ، ۱۲ میلیارد دلار هزینه اضافه برداشت و کارمزد چک حساب به ثروت رسیده اند. همه این هزینه ها به درآمد و قدرت خرید یک فرد آسیب می رساند ، در مقابل معاملات رمزنگاری شده که باعث صرفه جویی می شود. مایک با انتشار توئیتی سناتور آمریکایی الیزابت وارن را سرزنش کرد که تلاش کرده است به دنبال رمزنگاری ها برود در حالی که رذایل مرتکب شده توسط بانک ها را نادیده گرفته است.

بانک ها ۱۲ میلیارد کارمزد اضافه برداشت ، یک ثروت از عوارض اتمسفر ، یک ثروت در حساب کاربری که حساب های شخصی پرداخت کردند. اما شما پس از رمزنگاری که پس انداز و انتقال پول بخشی از بانک ها است ادامه می دهید. SenWarren شما واقعاً به نظر من پیشرو نیستید.

– Mike Novogratz (novogratz) 28 ژوئیه ۲۰۲۱

پرونده DeFi

برخلاف بانک ها ، برخورد با رمزنگاری ها بسیار آسان و ارزان است. شهرک سازی اتمی سریعتر و راحت تر است و مردم مستقیماً به دارایی های دیجیتالی خود دسترسی و کنترل دارند. امور مالی غیرمتمرکز نیز شفاف بوده و قابلیت ترکیب پذیری بیشتری دارد. در مورد بانک ها نمی توان همین حرف را زد. مایک اظهار نظر می کند که سیاستمداران باید قبل از اینکه کورکورانه مانند سناتور وارن اقدام به شلیک کورکورانه کنند ، باید در مورد مزایای DeFi و رمزنگاری ها آموزش ببینند.

مسائل KYC

چیزی که مانع موفقیت نهایی پروتکل های DeFi شده است ، مسائل نظارتی در مورد سیاست های مشتری خود را بشناسید (KYC) است . مایک اطمینان دارد که به زودی با محبوب شدن دنیای رمزنگاری و وضع مقررات صحیح صنعت ، این مسئله حل خواهد شد.