روز اول 1 میلیارد دلار

ETF آتی بیت کوین با بالاترین حجم طبیعی آغاز شد

ETF استراتژی بیت کوین ProShares در روز افتتاح حدود 1 میلیارد دلار حجم داشت و 24/313 میلیون سهام BITO تغییر نام دادند.

ETF آتی بیت کوین با بالاترین حجم طبیعی آغاز شد

صندوق قابل معامله بیت کوین استراتژی ProShares (BITO) بالاترین حجم “طبیعی” روز اول برای ETF را تجربه کرد و این رقم تا پایان روز افتتاحیه به کمی بیش از ۱ میلیارد دلار رسید.

این دومین رتبه دوم است ، درست پشت BlackTrock Carbon Transition Readiness ETF که در اولین نمایش خود در آوریل ۱٫۱۶ میلیارد دلار حجم داشت.

ETF مبتنی بر بیت کوین آتی ProShare در بورس نیویورک (NYSE) در ۱۹ اکتبر با قیمت افتتاحیه ۴۰٫۸۸ دلار راه اندازی شد. بر اساس داده های TradingView ، BITO روز معاملات خود را در ۴۱٫۹۴ دلار بست و مجموع ۲۴٫۳۱۳ میلیون سهم تغییر نام داد و معادل حجم روز اول کمی بیش از ۱ میلیارد دلار شد.

ریک بالچوناس ، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ در مورد عملکرد روز افتتاحیه BITO در توییتی نوشت که ETF ProShares بدون شک بزرگترین از نظر “علاقه” طبیعی یا “عمومی” است.

اگر ETF ها را حذف نکنیم که جلد آنها در روز اول به معنای واقعی کلمه یک سرمایه گذار غول پیکر از پیش برنامه ریزی شده یا BYOA ( غیر طبیعی) است ، هنوز رتبه دوم را در کل دارد. این لیست آن است. دلیل اینکه برخی از این موارد نباید در IMO گنجانده شود این است که آنها واقعاً منافع عمومی را نشان نمی دهند. pic.twitter.com/wmZiHnpFrS

– اریک بالچوناس (EricBalchunas ) 19 اکتبر ۲۰۲۱

بالچوناس گفت حجم راه اندازی BlackTrock در ایالات متحده برای انتقال کربن ETF (LCTU) در آوریل “غیر طبیعی” بود زیرا توسط “یک سرمایه گذار غول پیکر از پیش برنامه ریزی شده” هدایت شد. حجم روزانه LCTU نیز در روزهای پس از پرتاب از صخره ای بین ۲ تا ۶ میلیون دلار کاهش یافت.

طبق گزارشات ، ۵۷۰ میلیون دلار ورودی برای BITO در روز اول وجود داشت ، که نشان می دهد ETF ProShares می تواند خود را از نظر جریان خالص یکساله برای اولین ETF کالای اول به بازار در ۱۲ ماه به عنوان یک سنگین وزن صنعت معرفی کند.

بر اساس داده های FactSet ، دو ETF اصلی کالایی برتر که بسته را هدایت می کنند ، طلا و نقره هستند که جریان آنها در سال اول به ترتیب ۳ میلیارد دلار و ۱٫۷ میلیارد دلار بوده است. خارج از کالاها ، بزرگترین جریان یکساله ETP 5.351 میلیارد دلاری مربوط به Trust Invesco QQQ بود.

آیا نمی دانید ETF های آینده آتی بیت کوین چقدر بزرگ می شوند؟

کاغذهای سفیدی که هفته گذشته به SEC ارسال کردیم دارای زمینه ای هستند. به عنوان مثال ، در اینجا جدولی از خالص سال اول به هر ETF کالای اول به بازار (داده های FactSet) آمده است. https://t.co/3UnIel6sfX pic.twitter.com/h5Jg6RdgWd

– مت هوگان (Matt_Hougan) 18 اکتبر ۲۰۲۱

در حالی که عملکرد صعودی نقطه عطف مهمی برای ProShares و بخش رمزنگاری است ، Balchunas هشدار داد که ممکن است عواقبی برای راه اندازی شرکت ETF های آتی  بیت کوین (BTC) بعدی شرکت های دیگر داشته باشد:

“نتیجه دیگر امروز این است که زندگی را برای موفقیت در ETF های بعدی بسیار سخت تر می کند. زمان مهم است. هر روز مهم است زیرا هنگامی که یک ETF به عنوان “یکی” شناخته می شود و نقدینگی زیادی دارد ، سرقت عملاً غیرممکن است. “

پس از راه اندازی ETF ProShares در روز سه شنبه ، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) گری گنسلر در مصاحبه ای توضیح داد که چرا او و SEC از ETF هایی که توسط بیت کوین پشتیبانی می شوند ، در مقابل قیمت نقطه ای BTC حمایت می کنند

“معاملات آتی BTC توسط نمایندگی خواهر SEC ، کمیسیون معاملات آتی کالا ، در چهار سال گذشته تحت نظارت بوده است. شما چیزی دارید که در چهار سال گذشته توسط یک تنظیم کننده فدرال تحت نظارت بوده است و همچنین از طریق قانون شرکت سرمایه گذاری در سال ۱۹۴۰ در حوزه قضایی SEC قرار گرفته است. ”

ETF آتی مبتنی بر بیت کوین والکری دومین محصولی است که این هفته در NYSE به BITO ملحق شد. تیک تیک خود را به BTFD تغییر داد ، که عبارت عامیانه عبارت Buy the F-ing Dip است.