آیا بیت کوین ارزش خود را از دست می دهد؟

ETF آتی بیت کوین تا ۲۰۲۲ به تأخیر می افتد

عدم قطعیت مقررات می تواند عامل تاخیرهای بیشتر در تأیید محصولات مورد انتظار بیت کوین در خصوص معامله بورس باشد.

ETF آتی بیت کوین تا ۲۰۲۲ به تأخیر می افتد

به گفته تاد روزنبلوث ، مدیر ارشد ETF و تحقیقات صندوق سرمایه گذاری مشترک در شرکت تحقیقاتی CFRA ، سرمایه گذاران دارایی های رمزنگاری ممکن است منتظر یک محصول قابل معامله  آتی بیت کوین برای مدت زمان طولانی تری باشند.

روزنبلوث در ۱۲ اکتبر در “ETF Edge” CNBC صحبت کرد ، در حالی که یک محصول آتی بیت کوین به احتمال زیاد اولین ارز رمزنگاری شده است که مورد تأیید قرار گرفته است ، او هشدار داد که وضعیت کنونی اختلال نظارتی می تواند باعث تاخیر بیشتر شود.

بیش از ۲۰ محصول مبادله ای مبتنی بر دارایی های رمزنگاری شده در انتظار تأیید کمیسیون اوراق بهادار و بورس هستند و تنظیم کننده هنوز هیچ تصویب نکرده است .

محقق پیشنهاد کرد که نهادهای نظارتی می توانند منتظر باشند تا همه این محصولات به اهداف خود برسند تا بتوانند همزمان از آنها برای جلوگیری از “مزیت اولین حرکت” استفاده کنند ، قبل از افزودن:

“این امکان وجود دارد – در واقع ، ما احتمال می دهیم – که ما تاخیر در ETF آتی بیت کوین را تا سال ۲۰۲۲ شاهد باشیم ، تا زمانی که محیط نظارتی بیشتر مشخص شود.”

مدیر عامل Van Eck Associates ، Jan van Eck ، اظهار داشت که نگرانی اصلی SEC اختلاف بین قیمت واقعی بیت کوین و قیمت قرارداد آتی است ، علاوه بر این که سرمایه بسیار زیاد است.

او قبل از افزودن “SEC می خواهد تا حدودی در بازارهای زیرین بیت کوین دیده شود” وقتی تجمع بیت کوین وجود دارد ، استراتژی های آتی می توانند تا ۲۰ درصد در سال کمتر عمل کنند.

Van Eck همچنین پیشنهاد کرد که تنظیم کننده باید کنترل بیشتری بر معاملات رمزنگاری داشته باشد که به نظر می رسد با تهدیدهای اخیر خود علیه Coinbase و محصول وام دهی استیبل کوین این صرافی تلاش می کند. سایر پلتفرم های تجاری محبوب مانند Robinhood قبلاً تنظیم شده و به عنوان دلالان کارگزار ثبت شده اند.

هرگونه حدس و گمان در مورد تاخیر احتمالی می تواند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد زیرا تحلیلگران پیشنهاد کرده بودند که سرمایه گذاران بزرگ در انتظار تأیید ETF در این ماه بیت کوین را خریداری می کنند. این دارایی طی دو هفته گذشته ۳۷٫۵ درصد افزایش یافته و در ۱۲ اکتبر به بالای ۵۸۰۰۰ دلار در سطح محلی رسیده است ، اما تعویق بیشتر مقررات می تواند حرکت فعلی بازار را از بین ببرد.

اریک بالچوناس ، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ هنوز مطمئن است که ۷۵ درصد احتمال دارد که ETF در این ماه به تصویب برسد.

در اوایل ماه جاری ، SEC مهلت چهار ETFs BTC – Global X Bitcoin Trust ، Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund ، WisdomTree Bitcoin Trust و Kryptoin Bitcoin ETF – را به مدت ۴۵ روز تمدید کرد.

در ماه سپتامبر ، ETF بیت کوین با حمایت فیزیکی ون اک امسال برای دومین بار با تأخیر در تاریخ ۱۴ نوامبر توسط SEC به تعویق افتاد.