جایگزینی سبزتر برای سرمایه گذاران نهادی

ETF رمزنگاری کربن خنثی در کانادا

Purpose Investments ردپای کربن مرتبط با پرتفوی خود را اندازه گیری می کند و بر این اساس جبران کربن را خریداری می کند.

ETF رمزنگاری کربن خنثی در کانادا

دو صندوق مبادله ای با پشتوانه ارزهای دیجیتالی کربن خنثی در حال راه اندازی در کانادا هستند تا جایگزینی سبزتر برای سرمایه گذاران نهادی ارائه دهند.

Purpose Investments، مدیر دارایی مستقر در کانادا، آماده راه‌اندازی دو ETF مبتنی بر رمزنگاری در بورس اوراق بهادار تورنتو در ۹ نوامبر است که هر دو به سرمایه‌گذاران ” جبران کربن ”  ارائه می‌کنند.

Purpose ETF های بیت کوین و اتریوم خود را تحت عنوان های BTCC.J و ETHH.J راه اندازی خواهد کرد. بر خلاف وجوهی که اخیراً در ایالات متحده راه اندازی شده اند و دارای پشتوانه قراردادهای آتی هستند، این وجوه با استفاده از بیت کوین به عنوان دارایی پایه پشتیبانی و تسویه خواهند شد

فردا @PurposeInvest کلاس‌های اشتراک جدیدی را برای ETFهای #Bitcoin و #Ethereum خود راه‌اندازی می‌کند – $BTCC و $ETHH. آنها طبقات سهام “Carbon Offset” خواهند بود و با “/J” نشان داده می شوند. صفحات زیر pic.twitter.com/W9QYS4232U

— جیمز سیفارت (@JSeyff) 8 نوامبر ۲۰۲۱

این شرکت مستقر در تورنتو با Patch شریک شده است، شرکتی که به آن کمک می کند تا ردپای کربن در پرتفوی رمزنگاری را اندازه گیری کند و راه حل هایی برای حذف کربن ارائه دهد. اندازه‌گیری ردپای کربن در استخراج رمزنگاری کار ساده‌ای نیست زیرا متغیرهای زیادی وجود دارد، اما این شرکت تلاش‌ها و ریاضیات خود را در مقاله‌ای به تفصیل شرح داده است.

Purpose سپس در پروژه های جبران کربن بررسی شده با هدف – قرار گرفتن مشتریان در معرض کربن خنثی در برابر BTC – سرمایه گذاری خواهد کرد. برخی از پروژه هایی که در آن سرمایه گذاری خواهد کرد شامل جذب مستقیم هوا، زیست توده، کانی سازی یا حذف دی اکسید کربن، جنگلداری، بارورسازی اقیانوس ها و مدیریت خاک است.

طبق دفترچه شرکت، صندوق بیت کوین جدید Purpose تا ۸ نوامبر دارای ۲۴۱۶۷ BTC (تقریباً ۱٫۶ میلیارد دلار) بود، در حالی که صندوق اتر تا ۸ نوامبر دارای ۸۶۹۰۶ ETH (به ارزش تقریباً ۴۱۷ میلیون دلار) بود.

هدف بیت کوین EF (BTCC-B.TO) اولین صندوق بیت کوین آمریکای شمالی بود که در فوریه راه اندازی شد. در حال حاضر طبق گفته امور مالی !Yahoo بیش از یک میلیون دلار حجم دارد .

هدف ETF اتریوم (ETHH.TO) با تنها ۲۱۰۰۰۰ دلار حجم روزانه چندان محبوب نیست، اما در ۳۰ روز گذشته بازدهی بهتری معادل ۳۸ درصد داشته است.

این شرکت همچنین اولین ETF را که شامل جبران کربن در اروپا است در ماه ژوئن راه اندازی کرد. این صندوق در بورس لندن با علامت صفر معامله می شود و شاخص انتخاب انرژی پاک جهانی S&P را دنبال می کند.