ارزش سرمایه گذاری در صندوق

ETF های جدید بیت کوین برای بازار صعودی و نوسانی

ناشران ETF با دو پرونده جدید برای وجوه معکوس و دارای اهرم خلاق هستند.

ETF های جدید بیت کوین برای بازار صعودی و نوسانی

صادرکننده صندوق قابل معامله در بورس، Direxion، برای محصولی اقدام کرده است که سفته بازان را قادر می‌سازد تا قراردادهایی را بخرند که قیمت بیت کوین را کاهش می‌دهند.

در پرونده ای که در ۲۶ اکتبر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شد، این شرکت از ETF استراتژی بیت کوین Direxion Strategy Bear رونمایی کرد. مانند سایر محصولات آتی، مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری نمی کند، اما در عوض قراردادهای موقعیت کوتاه مدت مدیریت شده صادر شده توسط بورس کالای شیکاگو (CME) را حفظ می کند.

Direxion اظهار داشت که صندوق ممکن است در سایر معاملات آتی BTC، صندوق های بازار پول، حساب های سپرده یا ابزارهای بدهی کوتاه مدت سرمایه گذاری کند. با این حال، این شرکت هشدار شدیدی مبنی بر اینکه ارزش محصول ممکن است به صفر برسد صادر کرد.

ارزش سرمایه گذاری در صندوق می تواند به طور قابل توجهی و بدون هشدار کاهش یابد، از جمله به صفر. شما باید آماده باشید که کل سرمایه خود را از دست بدهید.»

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، آن را یک ETF معکوس بیت کوین توصیف کرد. او گزارش داد که این شرکت در حال حاضر یک ETF آتی BTC – 1 برابر در کانادا به نام BITI دارد و افزود: «در حالی که کار می‌کند بسیار خراب شده است،  (زیرا بیت‌کوین تمایل به فروش سریع دارد).

ETF معکوس بیت کوین: Direction به تازگی برای یک -۱ برابر ETF آتی بیت کوین ثبت نام کرده است، که به دنبال معاملات آتی بیت کوین در ماه اول است، اساساً XIV دلار از BITO دلار. این تنها چند ساعت پس از ثبت اولین ETF بیت کوین اهرمی می آید. pic.twitter.com/bN2m7pIZw5

— اریک بالچوناس (@EricBalchunas) 26 اکتبر ۲۰۲۱

Direxion در ابتدا برای ETF بیت کوین در سال ۲۰۱۸ ثبت نام کرد، اما در نهایت در صف سایر مواردی بود که SEC در آن زمان به تعویق انداخته بود.

بلومبرگ گزارش داد که در ۲۶ اکتبر، Valkyrie برای یک ETF آتی BTC اهرمی درخواست داد که ۱٫۲۵ برابر در معرض این دارایی قرار خواهد گرفت. در صورت تایید، تحت تیکر BTFX معامله می شود و می تواند معاملات آتی، سوآپ، آپشن و فوروارد را در اختیار داشته باشد.

همه با حداقل اهرم موجود تحت تأثیر قرار نگرفتند، زیرا کاربر VandelayBTC به یک الگوی رفتاری Zoolander برای ایجاد سایه اشاره می کند.

۱٫۲۵x؟ این چیه؟ اهرمی برای مورچه ها؟

— Vandelay ₿TC Industries (@VandelayBTC) 26 اکتبر ۲۰۲۱

موارد مرتبط: ETF آتی بیت کوین با بالاترین حجم طبیعی آغاز شد

نیت گراچی، رئیس فروشگاه ETF، در مورد محصولات آتی خلاقانه‌ای که در حال حاضر پیشنهاد شده‌اند، گفت که قبل از اینکه یک محصول نقطه‌ای تایید شود، تعداد بیشتری از این نوع پرونده‌ها و قراردادهای آتی ETH وجود خواهد داشت.

SEC از منظر نظارتی به معاملات آتی CME Bitcoin برکت داده است. اگر این محصولات اهرمی و معکوس در سایر بازارهای پربرکت وجود دارد، پس دلیلی برای عدم وجود در اینجا وجود ندارد.

گویی در پاسخ به پیشنهاد محصول نزولی، قیمت بیت کوین ۳٫۶ درصد در ۲۴ ساعت گذشته عقب نشینی کرده و در زمان نگارش این مقاله به ۶۰۷۸۷ دلار معامله می شود.