عجله در فصل آلت:

Ethereum و DeFi برای تابستان گرم دیگری شکل می گیرند

فصل آلت اینجاست؟ ETH ، DOGE و سایر altcoins به بالاترین سطح صعود می کنند زیرا DeFi و Ethereum’s London Fork نوید رشد بیشتر را می دهند.

Altcoins مانند Ether (ETH) ، Dogecoin (DOGE) و Ethereum Classic (ETC) پیشگام فصل جدید آلترنشین هستند که به نظر می رسد با سر و صدا به ثمر رسیده است. از آنجایی که افزایش جزر و مد معمولاً همه قایق ها را بلند می کند ، چندین ارز رمزپایه دیگر نیز وجود دارد که از این علاقه روزافزون به آلت کوین بهره می برند. با این حال ، اتر ممکن است تولید کننده امواج باشد.

قیمت ETH ، پرچمدار altcoin ، طی ۳۰ روز بیش از ۶۵٪ افزایش یافت تا سرانجام در ۶ ماه مه از مرز ۳،۵۰۰ دلار عبور کند. این سود سالانه این رمز را به بیش از ۱۵۰۰٪ می رساند ، زیرا در محدوده ۲۱۵ $ معامله می شد زمان سال گذشته افزایش قیمت باعث شد که سرمایه بازار برای اولین بار فراتر از ۴۰۰ میلیارد دلار باشد.

Cointelegraph از جوشوا فرانک ، مدیرعامل The TIE ، در مورد روند رسانه های اجتماعی پیرامون اتر و معنای سود این ارز رمزپایه برای آلت کوین ها پرسید. وی پاسخ داد: “بسیاری از سرمایه گذاران Ethereum را به عنوان پروکسی برای بازار سکه های alt در نظر می گیرند و از ماه ژوئیه سال ۲۰۲۰ میزان صدای جیر جیر همچنان به طور چشمگیری افزایش می یابد. اوج می گیرد. “

Ethereum و DeFi

از نظر درصد ، Ethereum Classic – ادامه زنجیره اصلی Ethereum – ارزش آن را حتی بیشتر از سکه محبوب بلاکچین خواهر خود افزایش داده است. طبق CoinGecko ، قیمت ETC طی ۷ روز نزدیک به ۴۰۰٪ افزایش یافت تا در ۶ مه به بالاترین رقم ۱۶۷ دلار برسد. بلاک چین Ethereum Classic پس از مهاجرت بیشتر توسعه دهندگان به بلاکچین Ethereum که به دنبال هک شدن در DAO مهاجرت کرد ، به وجود آمد. قراردادهای هوشمند در سال ۲۰۱۶ ، که هزینه پروتکل ۵۰ میلیون دلار در ETH است.

تسلط بیت کوین (BTC) نیز در مقایسه با محدوده ۷۰ درصدی که در ابتدای سال قرار داشت ، کاهش یافته است. از آن زمان در حال کاهش است و در ۶ مه به پایین ترین سطح ۴۵٫۷۰٪ رسیده است. معیار تسلط اساساً محدودیت بازار BTC را با سایر ارزهای رمزپایه مقایسه می کند.

غلبه بر BTC معمولاً هنگامی کاهش می یابد که altcoins به جای منافع سرمایه گذاران رمزنگاری تسلط یابد. تنها پیش از سقوط بازار ارزهای رمزنگاری در سال ۲۰۱۸ ، زمانی که این معیار از سطح فعلی کمتر بوده است ، زمانی که سرمایه گذاران به شدت به دنبال گزینه هایی برای بیت کوین بودند ، زیرا ارز رمزپایه شاخص در آن زمان بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته بود.

اریک آنزیانی ، مدیر عامل صرافی ارزهای رمزنگاری شده Crypto.com ، برای Cointelegraph توضیح داد که چرا وی معتقد است سلطه بیت کوین این بار در حال کاهش است: ” وی در ادامه افزود:

“از آنجا که روایت پیرامون تصویب سازمانی بیت کوین تا حدودی کاهش یافته است ، سرمایه گذاران شروع به مراجعه به بلاک چین ها و پروتکل های دیگری به غیر از بیت کوین کرده اند. […] اگرچه بیت کوین بسیار ارزشمند است ، اما بازار به عنوان یک کل درک می کند که محورهای altcoins و پروژه های مربوطه برای آینده رمزنگاری چگونه است. “

این تغییر در پویایی بازار در بازارهای مشتقات نیز مشهود است. در تاریخ ۵ مه ، حجم معاملات آتی Ether به طور خلاصه از بیت کوین پیشی گرفت. حق بیمه آتی برای ETH پس از رسیدن به حداکثر ۴۵٪ در اواسط ماه آوریل ، ۲۵٪ نرمال شده است.

این نشان می دهد که علی رغم فشار ETH به بالاترین سطح روزانه ، خوش بینی تقریباً به اوج خود نزدیک نیست ، بنابراین نشان می دهد که وقتی قیمت ها با احساسات بازار مقایسه می شوند ، هنوز فضای رشد وجود دارد.

هارد فورک لندن منجر به رشد سریعتر DeFi خواهد شد

افزایش قیمت Ether اساساً پس از آنکه بلاک چین Ethereum در ۱۵ آوریل به روزرسانی شد ، اتفاق افتاد. هارد فورک شامل چهار پیشنهاد بهبود Ethereum بود که توسط انجمن توسعه دهندگان رأی داده شد. دو مورد از این موارد به هزینه های بنزین برای انواع معاملات خاص پرداخته و در حالی که هزینه های برخی از انواع معاملات را کاهش می دهد ، اما آنها را برای “معاملات کد کد” افزایش می دهد ، که می تواند برای حملات انکار سرویس استفاده شود. دو پیشنهاد دیگر دسته بندی منطق معاملات را گسترش دادند.

جیمز بک ، مدیر ارتباطات و محتوای ConsenSys – یک شرکت فناوری بلاکچین که از زیرساخت های Ethereum پشتیبانی می کند – به Cointelegraph گفت: “یکی از تأثیرات خوب هارد فورک برلین این بود که قیمت بنزین برای جمع کننده های DEX بسیار ارزان تر شد. به عنوان مثال ، استفاده از ویژگی مبادله MetaMask اکنون منجر به کاهش ۴۰،۰۰۰ GWEI برای تجارت توکن می شود.

” Ethereum برجسته ترین بلاکچین مورد استفاده در بازارهای مالی غیرمتمرکز است و قیمت آن اغلب همراه با رشد DeFi است. در زمان نوشتن این مقاله ، ارزش کل قفل شده در DeFi در بالاترین قیمت کمی بیش از ۸۲ میلیارد دلار است. TVL در DeFi از ابتدای سال به سرعت در حال رشد است و از ابتدای فوریه تقریباً دو برابر شده است. Flora Sun ، مدیر عامل Binance X – ابتکار توسعه دهنده Binance’s crypto Exchange – در مورد دلیل این رشد اظهار نظر کرد:

“این روزها در پروتکل های DeFi نوآوری زیادی وجود دارد. در گذشته ، وام ها و DEX پروتکل های اصلی DeFi بودند ، اما اکنون با AMM شروع می شود ، انواع مختلفی از DeFi وجود دارد که نیازهای مختلف مانند خزانه ها و بیمه ها را برآورده می کند. DeFi هنوز بازدهی بسیار بالاتر از بودجه سنتی را ارائه می دهد ، بنابراین به طور طبیعی ، نقدینگی رمزنگاری زیادی را به خود جلب می کند. “

سازندگان بازار خودکار یا AMM اکنون یکپارچه در اکوسیستم DeFi هستند. همانطور که از نامش پیداست ، AMM یک مدل معاملاتی خودکار است که صرافی های غیرمتمرکز به جای کتاب سفارشات که توسط صرافی های متمرکز سنتی استفاده می شود ، استفاده می کنند. هنگامی که پروتکل ها از AMM برای تأمین منابع نقدینگی استفاده می کنند ، به این معنی است که قیمت دارایی ها با استفاده از یک فرمول ریاضی از پیش تعیین شده و بر اساس عرضه دو توکن درگیر در مبادله / مبادله محاسبه می شود.

طبق گزارش DeFi سه ماهه یک ConsenSys ، فقط ۱٪ از کل آدرس های Ethereum در حال حاضر از سیستم عامل های DeFi استفاده می کنند. بنابراین ، به نظر می رسد فضای تصویب بسیار زیاد است زیرا بیشتر سرمایه گذاران به دنبال اولویت تمرکززدایی در اوراق بهادار خود هستند. این گزارش همچنین نشان می دهد که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ، تقریباً ۵۱٪ از کل هزینه های پرداخت شده در بلاکچین Ethereum بوده است – بیش از دو برابر بلاکچین بیت کوین. مبادلات غیرمتمرکز Uniswap به خودی خود تقریباً نیمی از هزینه های گرفته شده توسط بیت کوین را گرفت.

علاوه بر این ، یک پیشنهاد بهبود دیگر برای Ethereum ، EIP-1559 ، توسط انجمن توسعه دهندگان به عنوان بخشی از هارد فورک لندن که قرار است در ماه ژوئیه اتفاق بیفتد ، سبز شد آنزیانی در ادامه در مورد هارد فورک صحبت کرد:

“این ارتقا سوزاندن هزینه های معامله را شروع می کند ، به طور طبیعی نرخ تورم اتریوم را کاهش می دهد. اگر میزان استفاده از شبکه به اندازه کافی بالا باشد ، ممکن است Ethereum حتی دچار تورم شود. این یک پیشرفت بسیار صعودی است که بازار به تازگی شروع به قیمت گذاری کرده است. ”

علاوه بر این ، اتر سطح پایین اهرم جهانی را در بین مبادلات نشان داده است ، این بدان معناست که دارندگان ETH بیش از آنکه در استفاده از اهرم طولانی تا اتر استفاده کنند ، در دارایی های نقطه ای معامله می کنند. فرانک در مورد معنی این معنی اظهار نظر کرد: “این نشان می دهد که دارندگان قصد دارند Eth را در کیف پول خود نگه دارند و یا از Eth برای تعامل در سیستم زیست محیطی با DeFi یا پروتکل های دیگر استفاده کنند نه اینکه از اهرم به عنوان یک بازی کاملاً سوداگرانه استفاده کنند. “

سایر آلت ها نیز رشد می کنند