KYC (Know Your Customer)

KYC و نیاز مبادلات به آن

به طور کلی ، KYC (احرزا هویت مشتری) مربوط به ارزهای رمزنگاری شده در بسیاری از کشورهایی که بیت کوین قانونی است ، به یک نیاز قانونی تبدیل شده است.

KYC (احرازهویت مشتری)، به فرآیند تأیید مشتری برای انجام موارد زیر اشاره دارد:

۱-هویت آنها را تأیید کنید و آن را به یک کیف پول ارز رمزنگاری شده پیوند دهید

۲-درک بهتری از فعالیت های مشتری بالقوه داشته و تعیین کنید که اینها ماهیت قانونی دارند یا نه.

۳-احتمال خطرات مربوط به پولشویی مرتبط با مشتری خاص را ارزیابی کنید.

روند KYC (احرازهویت مشتری) چگونه است؟

در زمینه ارز رمزنگاری شده ، بیشتر مبادلات از شما می خواهد قبل از خرید و واریز بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه خود ، یک فرآیند رمزنگاری KYC را طی کنید. روند انجام این کار بسیار ساده است.

۱-شما باید نام کامل ، آدرس محل اقامت و شماره تلفن خود را ارائه دهید. با این کار مراحل اولیه تأیید را پشت سر می گذارید.

۲- سپس ممکن است از شما خواسته شود که کپی مدارک حقوقی خود مانند شناسنامه یا گذرنامه را ارائه دهید. صرافی ها برای تأیید اینکه سند متعلق به شما است ، نه تنها عکس سند رسمی بلکه سلفی با شما که سند را در دست دارید ، درخواست می کنند.

۳- ممکن است حتی برای مبادله ارز رمزنگاری شده مدارک شغلی و مدارک احراز آدرس محل کار خواسته شود.

 

KYC و نیاز مبادلات به آن

 

چرا KYC(احراز هویت مشتری) برای اکثر صرافی ها اجباری است؟

در این مورد برای کلیه صرافی ها و کیف پول های ارز رمزپایه ای که مبادله ارز رمزپایه دارند ، اجباری شده است.

این تلاش دو هدف خاص را دنبال می کند:

۱-  استفاده غیرقانونی از بیت کوین را از بین ببرند – بیت کوین به دلیل ناشناس ماندن در بسیاری از فعالیت های غیرقانونی مورد استفاده قرار گرفته است. مقامات امیدوارند که با در لیست سفید قرار دادن هرچه بیشتر کیف پول بیت کوین ، بتوانند فعالیت های غیرقانونی را به افراد مسئول برگردانند. به همین دلیل است که همچنین برای صرافی های رمزنگاری اجباری است که از مشتریان خود بخواهند فرم AML (مخفف ضد پولشویی) را پر کنند.

۲- کاهش تقلب در مالیات – شهروندان ایالات متحده پس از افزایش شدید قیمت در سال ۲۰۱۷ ایده ثبت مالیات برای بیت کوین را دوست نداشتند. به طور خاص ، فقط ۸۹۲ نفر اطلاعات مربوط به دارایی های خود را در حساب Coinbase خود ارائه دادند. این در زمانی اتفاق افتاد که Coinbase در حال حاضر به میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان خدمات ارائه میکند.

به طور کلی ، KYC (احرزا هویت مشتری) مربوط به ارزهای رمزنگاری شده در بسیاری از کشورهایی که بیت کوین قانونی است ، به یک نیاز قانونی تبدیل شده است.

استدلال برای این کار ساده است. چون چیزی اگر به درستی کار شود می تواند درآمد مالیاتی زیادی به همراه داشته باشد .و گرچه به نظر می رسد این تلاش در حال انجام است ، اما برخلاف باورها و امیدهای خالق بیت کوین ، Satoshi Nakamoto است. وی بیت کوین را به عنوان راه حلی برای محدودیت های مالی اعمال شده توسط دولت ها ایجاد کرد.

اما حتی اگر KYC به منظور ایمن نگه داشتن سرمایه کاربران استفاده شود ، به این معنی نیست که مسائل در اینجا ختم یابد. حتی اگر کاربران تمایل به رعایت تشریفات مناسب را داشته باشند ،هنوز هم گاهی با مشکلاتی روبرو می شوند. مانند اینکه هفته ها باید صبر کنند تا تیم پشتیبانی یک سیستم عامل بتواند تأیید داده های ارسالی را به پایان برساند. مشتری ها از این کار خیلی سریع خسته می شوند.

نظرات در مورد مفید بودن KYC متفاوت است زیرا این اقدامات در واقع در محافظت از کاربران کمک می کند:

۱-درست مثل یک مثال بالقوه – وقتی کاربر به دلایلی نتواند به حساب خود در سیستم عامل رمزنگاری دسترسی پیدا کند ، پیروی از تأییدیه صحیح به شما اجازه می دهد تا دسترسی به سیستم ورود و بازیابی حساب خود را انجام دهید. بدون هیچ گونه اطلاعات مشتری ، ارائه دهندگان خدمات در دسترس نمی توانند به طور موثر به مشتریان خود کمک کنند.

۲-علاوه بر این ، با افزایش علاقه کاربران رمزپایه به این بازار ، تنظیم کنندگان نیز توجه بیشتری به دارایی های رمزنگاری کرده اند. با بیشتر شدن این موضوع ، KYC (احراز هویت مشتری)به تدریج در حال تبدیل شدن به یک ستون اصلی حمایت از رشد بلند مدت این صنعت است.

 KYC(احراز هویت مشتری) چه تاثیری در عدم تمرکز و ناشناس ماندن دارد؟

۱-اگر کاربران قصد انجام هرگونه فعالیت غیرقانونی را ندارند ، نباید نگران احرازهویت خود باشند. KYC برای اطمینان از استفاده مناسب و مبادله مناسب بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه موجود است.

۲-این به طور منفی بر تمرکززدایی تأثیر می گذارد. این به این دلیل است که یک بار دیگر ، دولت ها و موسسات مالی می دانند که چه مقدار بیت کوین در دست دارید و به کجا ارسال می کنید.

اما هنوز یک گزینه برای ایجاد کیف پول بیت کوین “ناشناس” وجود دارد.به سادگی از کیف پول سخت افزاری به عنوان وسیله ای برای ذخیره سازی استفاده کنید و نه به عنوان راهی برای مبادله ارزهای رمزپایه.به این ترتیب و با ایجاد کیف پول جدید برای هر معامله ورودی ، می توان اطمینان حاصل کرد که حریم خصوصی شما تضمین می شود.

مبادلات رمز ارزها به شرط احراز هویت با دستگاه dip-chip