mempel منطقه نگهداری گره برای کلیه معاملات معلق

Mempool چیست؟

ممپول مجموعه گره از تمام معاملات تأیید نشده ای است که مشاهده کرده است ، که به او امکان می دهد تصمیم بگیرد که آیا یک تراکنش جدید را انجام دهد یا خیر.

ممپول Mempool اساساً مکانیزم گره رمزنگاری شده برای ذخیره اطلاعات در مورد معاملات تأیید نشده است ، به عنوان اتاق انتظار برای معاملات که هنوز در یک بلوک قرار نگرفته اند ، عمل می کند.

در واقع ، برای ارسال یک معامله به استخراج کنندگان ، گره ها باید آن را برای یکدیگر پخش کنند تا زمانی که در کل شبکه گسترش یابد. این mempel منطقه نگهداری گره برای کلیه معاملات معلق است.

ممپول مجموعه گره از تمام معاملات تأیید نشده ای است که مشاهده کرده است ، که به او امکان می دهد تصمیم بگیرد که آیا یک تراکنش جدید را انجام دهد یا خیر.

همه گره ها همزمان معاملات یکسانی را دریافت نمی کنند ، بنابراین برخی از گره ها اطلاعات بیشتری را نسبت به بقیه در یک زمان مشخص ذخیره می کنند. هر کس می تواند گره خود را با سخت افزاری که انتخاب می کند اجرا کند ، بنابراین همه گره ها ظرفیت های مختلفی دارند که می توانند تراکنش های تأیید نشده را ذخیره کنند.

نتیجه این؟ هر گره عملکرد خود را در مورد معاملات معلق ارائه می دهد ، و این توضیح می دهد که انواع مختلف mempool و همچنین تعداد تراکنش هایی که در منابع مختلف یافت می شوند وجود دارد.

هنگامی که یک گره یک بلوک معتبر جدید دریافت می کند ، در پایان تمام تراکنش های موجود در بلوک را از حافظه داخلی آن و همچنین تراکنش هایی که ورودی های متناقضی دارند حذف می کند. این می تواند منجر به افت شدید در اندازه ممپول شود.برای اجرای گره انگیزه مالی وجود ندارد و سخت افزاری که به آن اختصاص داده می شود اغلب محدود است.

به یاد داشته باشید ، هنگامی که شما یک تراکنش را ارسال می کنید ، طول می کشد تا توسط شبکه تبلیغ شود. به این معنی که شما آن را برای همسالان خود ارسال می کنید ، سپس به سایر همسالان منتقل می شود و غیره. این کار به روال معمول انجام نمی شود ، بنابراین گره های مختلف در زمان های مختلف معاملات متفاوتی را در حافظه داخلی خود انجام می دهند.

چه اتفاقی می افتد که یک گره در یک ممبر باشد؟

معامله تا زمانی که در یک بلوک قرار نگیرد ، تأیید نشده باقی می ماند ، که در آن زمان ، دیگر در حافظه داخلی نیست.معدنچیان بر اساس نرخ کارمزد ، معاملات را برای تایید انتخاب می کنند.

هرچه کارمزد بیشتر باشد ، معامله بیشتر در اولویت قرار می گیرد و زودتر در یک بلوک لحاظ می شود به عنوان مثال فکر کنید معاملات تایید نشده به مانند افرادی که در یک ایستگاه اتوبوس منتظرند باشند. آنها در صف منتظرند تا پس از واجد شرایط بودن برای سوار شدن در اتوبوس (از طریق گذرگاه یا هزینه اتوبوس) ، آنها تأیید شوند و سوار شوند.

چه نوع داده ای در Mempool ذخیره می شود؟

داده های مربوط به تراکنش هایی که منتظر تایید شدن هستند در آن قرار می گیرد  و به همین خاطر به عنوان استخر تراکنش نیز شناخته می شود. در واقع استخر تراکنش مکانی شامل تمام تراکنش های اخیر و معلق در شبکه بلاکچین است. این تراکنشها در صف منتظرند تا توسط ماینرها تأیید شوند و در بلوک بعدی بلاکچین گنجانده شوند.

چرا تراکنش ها باید به mempool وارد شوند و چگونه وارد آن می شوند؟

فرض کنید قصد دارید تعداد کمی بیت کوین را به آدرس دیگری ارسال کنید. کیف پول اصلی خود را باز می کنید ، آدرس گیرنده را به همراه مبلغی که باید ارسال شود وارد می کنید ، سپس هزینه تراکنش یا fee را تعیین کرده و ارسال را انتخاب می کنید. بیت کوین شما بلافاصله به آدرس گیرنده نمی رسد. کیف پول شما باید این تراکنش ها را به گره های دیگر شبکه انتقال دهد.

برای این منظور ابتدا تراکنش را با استفاده از کلیدهای خصوصی امضا می کنید ، و سپس آن را روی شبکه پخش می کنید. هنگامی که این فرآیند با موفقیت انجام شود ، تراکنش به mempool اضافه می شود که مکانی برای انجام تراکنش های تایید نشده بیت کوین است.

Memory pool چگونه کار می کند؟

اکنون تراکنش شما به ممپول رسیده است. نه تنها تراکنش شما ، بلکه هزاران تراکنش تأیید نشده دیگر نیز وجود دارد که در ممپول منتظر هستند.

همه این تراکنش های تأیید نشده در ممپول نیاز به تأیید دارند تا بتوانند در دفتر بلاکچین قرار گیرند.چه کسی تمام این تراکنش های تأیید نشده را تأیید می کند؟ ماینرها!!

برای اینکه تراکنش شما به آدرس گیرنده برسد باید حداقل یک تأیید داشته باشد. برای دریافت ۱ تأیید ، ماینر باید تراکنش شما را بهمراه چندین تراکنش تأیید نشده دیگر از ممپول انتخاب کرده و در یک بلاک قرار دهد. سپس ماینر شروع به حل یک مسئله پیچیده ریاضی می کند. پس از یافتن راه حل ، بلوکی که در آن تراکنش شما ذخیره شده است ، به بخشی از بلاکچین تبدیل خواهد شد.

از طرف دیگر ، اگر تراکنش شما برای مدت زمان طولانی تأیید نشده باقی بماند ، لغو می شود و از طرف متقابل برگردانده می شود. زمان انقضا برای هر تراکنش  ۲ هفته تنظیم شده است ، یعنی اگر تراکنش شما بیش از ۲ هفته در ممپول  باقی بماند ، وجه دوباره به کیف پول شما بازمی گردد.

اندازه ممپول

هنگامی که یک گره ، بلاک معتبری دریافت می کند ، تمام تراکنش های پردازش شده که در حافظه ذخیره می شوند حذف می شوند. و فضای خالی می شود تا به تراکنش تأیید نشده جدید که باید به بلاکچین اضافه شود، اختصاص یابد. این فرایند ، باعث کاهش اندازه ممپول می شود.

اندازه ممپول بسته به تعداد تراکنش های انجام شده متغیر است. همچنین باید توجه داشته باشید که فقط تعداد معینی از تراکنش ها که یک بلوک می تواند انجام دهد وجود دارد. تصور کنید اگر تعداد زیادی از تراکنش ها به حافظه داخلی برسد چه اتفاقی می افتد. حافظه پر خواهد شد و بنابراین تأخیر در معاملات رخ خواهد داد.

همچنین به دلیل تعداد محدودی از گره های موجود ، حافظه مورد نیاز برای ذخیره تمام تراکنش های تأیید نشده در شبکه نیز محدود می شود.

بنابراین برای جلوگیری از کم  شدن حافظه  ممپول ، به محض رسیدن به حد مجاز ، به طور خودکار یک آستانه  تعیین می کند. هر تراکنشی که کمتر از آستانه باشد ، از ممپول حذف می شود. فقط تراکنش  های جدیدی که هزینه های ممپول را برآورده می کنند توسط ممپول پذیرفته می شوند.

نشانه های غیرقابل نفوذ رمزارزهای غیرمثلی (NFT)