ردیابی دارایی از تأمین کننده تا مصرف کننده

NFT ها زنجیره تامین را مختل می کنند

NFT این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که تقلبی را حذف کرده و دارایی های خود را در طول زنجیره تامین ردیابی کنند.

NFT ها زنجیره تامین را مختل می کنند

توکن های غیر قابل تعویض در تجارت

توکن های غیرقابل جابجایی یا NFT می توانند دارایی های دیجیتالی ایجاد کنند که منحصر به فرد بوده و فقط متعلق به طرف دارای حق کپی رایت است. با این حال ، آنها در صنعت ۴٫۰ چنین شهرتی را به دست آورده اند.

NFT ها در هنر استفاده می شوند زیرا تأیید اصالت ، مالکیت آنها آسان است و هنرمندان می توانند از آثار خود سود ببرند. این عوامل در تجارت نیز مهم هستند. با پیشرفت تکنولوژی ، داده های دیجیتالی در حال افزایش است.

مشارکت NFT در زنجیره تامین

دلایل مختلفی وجود دارد که شرکت ها ارزش سرمایه گذاری در NFT را پیدا کرده اند. در زنجیره تامین ، NFT ها می توانند توسط شبکه ای از افراد که در تهیه کالاها برای مصرف کنندگان دخیل هستند مورد استفاده قرار گیرند. NFT ها اصالت دارایی ها را حفظ می کنند زیرا ابزار تصرف را از فردی به فرد دیگر تغییر می دهد. به این ترتیب ، NFT ها شرکت ها را قادر می سازد به آثار خود افتخار کنند.

در زنجیره تامین ، NFT ها ردیابی دارایی ها را از تأمین کننده تا مصرف کننده آسان می کنند. آنها با ارائه سابقه دارایی ها در طول مبادله این امکان را فراهم می کنند. خریدار می تواند به راحتی منشاء ، کیفیت ، تولید کننده و مالکان قبلی دارایی را مشاهده کند.

از سوی دیگر ، شرکت می تواند محل دارایی را که تحت مالکیت آن است ردیابی کند و هر بار که مالکیت خود را تغییر می دهد حق امتیاز دریافت کند. همچنین لازم به ذکر است که NFT ها نمی توانند از بین بروند و نمی توانند ارزش خود را تضعیف کنند و شرکت های بیشتری را ترغیب به استفاده از دارایی های دیجیتالی می کند.

توکن های غیرقابل تعویض این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که تقلبی را حذف کرده و دارایی های خود را در طول زنجیره تامین ردیابی کنند. این امر با احراز هویت کالاها ، کیفیت آنها و منشا آنها انجام می شود. این تضمین می کند که دارایی های شرکت در بازار منحصر به فرد باقی می ماند.

با دنبال کردن دیجیتالی شدن دارایی ها ، شرکت ها و خرده فروشان از NFT استفاده می کنند. شرکتی مانند Louis Vuitton برنامه های خود را برای دیجیتالی کردن دارایی های گران قیمت و گران قیمت به NFT در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد.

مزایای انجام این کار هم برای شرکت و هم برای مشتریان آن است. مشتریان می توانند صحت دارایی ها را به طور اثبات شده بررسی کنند و شرکت می تواند ماهیت کالاهای خود را حتی پس از فروش پیگیری کند. همانطور که صنعت مد در جهت پایداری کار می کند ، مشتریان می توانند به راحتی در مورد روند تولید و تولید یک دارایی اطلاعات کسب کنند. شفافیت تا حدی افزایش یافته است که مشتری می تواند هزینه تولید دارایی هایی را که باید به دست آورد مشاهده کند.

تحول تجارت اصلی از طریق NFT

تجارت اصلی شامل پذیرفتنی ترین روشهای مبادله کالا است. با حمله NFT به بخش مالی اقتصاد جهانی ، بسیاری از سرمایه گذاران نیاز به دیجیتالی شدن دارایی های خود به NFT ها پیدا کرده اند. از ابتدای سال ، ۱۷۸۵ درصد رشد NFT وجود داشته است. این به اندازه کافی اثبات می کند که روش تجارت سنتی به خوبی کار نمی کند.

یک مطالعه نشان می دهد که حدود ۴۲۸ میلیارد دلار کالا در یک سال بازگردانده می شود. حدود ۶ درصد از این موارد کلاهبرداری در بازگشت بوده است. با NFT ها ، چنین جنایاتی را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد زیرا توکن های غیرقابل انعطاف می توانند به راحتی مالکیت دارایی ها ، از جمله کالاهای دست دوم را اثبات کنند. روش سنتی تجارت بستگی زیادی به اثبات مالکیت به یک نهاد متمرکز دارد.

علاوه بر این ، بیشتر این تأیید بر روی کاغذهایی انجام می شود که ثابت شده است حجیم و قدیمی هستند. برخلاف نشانه های غیرقابل جابجایی که بر اساس دفتر کل غیر متمرکز تهیه شده اند ، جعل کاغذ نیز آسان است.

با رشد سریع بازار رمزنگاری ، یک عامل امیدوارکننده به NFT های دیجیتال و شناسه های مرتبط با کمک کدهای QR و برچسب های هوشمند NFC مرتبط است. از آنجا که هم برای تأمین کنندگان و هم برای مصرف کنندگان سودمند است ، راهی است که باید پیش بروید!