over-the-counter بازار خارج از معاملات صرافی

OTC رویکرد جدید معامله گران چینی در مقابل سرکوب مقررات

تهدیدهای دولت مرکزی چین برای رفع تقاضای محلی برای دارایی های رمزنگاری کار چندانی نکرده است ، تغییر چین به بازارهای OTC وضعیت اواخر سال 2017 را نشان می دهد ، زمانی که دولت برای اولین بار ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزنگاری شده را اعمال کرد.

همزمان با تلاش پکن برای تنظیم و سرکوب رونق ارزهای رمزنگاری شده ، معامله گران از نظارت با استفاده از میزهای معاملاتی بدون نسخه یا OTC طفره می روند.

بر اساس گزارش ۳۱ مه منتشر شده توسط بلومبرگ ، از زمان اعلام آخرین سرکوب چین در اوایل ماه جاری ، با افزایش محدودیت ها در ممنوعیت ارائه خدمات مربوط به ارزهای رمزپایه از سوی موسسات مالی و شرکت های پرداخت ، افزایش قابل ملاحظه ای در استفاده از سیستم عامل OTC رخ داده است.

در حالی که به سختی می توان معلوم کرد که داده های دقیق حجم معاملات OTC چین نظیر به نظیر است و از سیستم عامل های پرداخت شخص ثالث استفاده می کند ، نرخ ارز بین یوان چین و ارز با ثبات محبوب تتر (USDT) به عنوان سنجش اصلی احساسات بازار رمزنگاری محلی دیده می شود – با افزایش تقاضا برای USDT در دوره رکود بازار.

به گفته بلومبرگ ، USDT / CNY پس از سرکوب حزب کمونیست در اوایل ماه جاری تا ۴٫۴٪ سقوط کرد اما از آن زمان بیش از نیمی از ضرر را جبران کرده است. این روند بهبودی حاکی از آن است که ممکن است با شروع تثبیت بازارها ، اوج فروش گذشته باشد.

یکی از نگرانی های سرکوب رمزنگاری چین ، خروج سرمایه است ، که دیده می شود آخرین اقدامات آنها برای سرکوب صنعت است. بلومبرگ حدس زد که معاملات OTC ممکن است همان خطرات فرار سرمایه مربوط به مبادلات معمول را نداشته باشد ، پیشنهاد می کند که تنظیم کنندگان در برخورد با بخش خیلی سخت گیر نباشند.

در این گزارش اشاره شده است:

“از آنجا که معاملات یوان [OTC] کاملاً در سیستم مالی داخلی چین انجام می شود ، خطر خروج سرمایه در مقیاس بزرگ کم است”

تغییر چین به بازارهای OTC وضعیت اواخر سال ۲۰۱۷ را نشان می دهد ، زمانی که دولت برای اولین بار ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزنگاری شده را اعمال کرد. اعتقاد بر این است که معامله گران چینی امروز علی رغم سرکوب ، هنوز سهم عمده ای از تجارت جهانی رمزنگاری را نشان می دهند ، تحلیلگران تخمین می زنند که چین متعلق به ۷٪ از بیت کوین جهان است و تقریباً ۸۰٪ از معاملات قبل از نابودی ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است.

آخرین موج محدودیت های اعمال شده توسط دولت همچنین عملیات استخراج رمزنگاری را هدف قرار داده است که چین تلاش می کند اهداف خنثی سازی کربن خود را تنظیم کند. چندین شرکت از جمله Huobi و OKEx عملیات استخراج محلی و خدمات استخراج مشتریان چینی را متوقف کرده اند.

در نتیجه ، دشواری استخراج بیت کوین با ۱۶٪ کاهش در روز یکشنبه به ۲۱ تریلیون رسید – شدیدترین افت در سال جاری. دشواری استخراج برآورد قدرت محاسباتی مورد نیاز برای تولید BTC جدید را فراهم می کند.

این شبکه به طور خودکار هر دو هفته یک بار مشکل را تنظیم می کند و به سطح رقابت بین استخراج کنندگان پاسخ می دهد. هرچه پایین بیاید ، رقابت کمتری وجود دارد – این نشان می دهد که بسیاری از آنها قبلاً سکوهای خود را پایین آورده اند.

افت بیت کوین در پی برخورد چین با دارندگان رمزارز

رمزارز ها تحت تاثیر اقدامات چین