کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)

SEC : قوانین “بندر امن” مشکلات ICO را بدتر می کند

کارولین کرنشاو ، کمیسر SEC به جای یک بندر امن برای شرکت های رمزنگاری ، خواستار ایجاد "پلی" شد که در آن شرکت های رمزنگاری برای تعیین برنامه های انطباق با SEC همکاری می کنند.

SEC : قوانین “بندر امن” مشکلات ICO را بدتر می کند

کارولین کرنشاو ، کمیسیونر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) گفته است که پیشنهاد “بندر امن” مشکلات موجود در رونق عرضه اولیه سکه (ICO) در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را تشدید می کند.

کرنشاو این اظهارات را در جریان رویداد سالانه “SEC Speaks” این ماه بیان کرد و سخنرانی خود را در تاریخ ۱۲ اکتبر در وب سایت SEC منتشر کرد. کمیسر استدلال می کند که اگر مقررات بندر امن وجود داشته باشد ، تأثیر آن بر سرمایه گذاران و بازارها بسیار بیشتر خواهد بود. به هنگام:

“من فکر می کنم نتایج برای سرمایه گذاران و بازارها بدتر بود. ICO ها و سایر دارایی های دیجیتالی میلیاردها دلار از سرمایه گذاران دریافت کردند ، اما بیشتر آنها هرگز به وعده های خود عمل نکردند. سرمایه گذاران متحمل ضرر شدند. “

وی افزود: “و من فکر می کنم تصادفی نیست که این پیشنهادات مشکل ساز از قبل تاریخ گذاری شده و تا آغاز رکود چند ساله در ارزش دارایی های دیجیتالی ، که گاهی اوقات به عنوان زمستان رمزنگاری شناخته می شود ، ادامه یافته است.”

پیشنهاد امنیت بندر توسط کمیسر SEC دوستدار رمزنگاری ، هستر پیرس ، پیشنهاد شده است. این پیشنهاد به دنبال آن است که به توسعه دهندگان شبکه سه سال مهلت داده شود تا بدون ترس از اقدامات قانونی SEC یک شبکه غیر متمرکز بسازند ، اما هنوز توسط بیشتر کمیسیونرهای دیگر پذیرفته نشده است.

Peirce یا “Crypto Mom” ​​در اوایل امسال در مارس نسخه اصلاح شده ای را ارائه کرد. Cointelegraph در ۵ اکتبر گزارش داد که پاتریک مک هنری ، نماینده مجلس کارولینای شمالی ، همچنین در پیش نویس لایحه “وضوح قانون توکن های دیجیتال ۲۰۲۱” پیشنهاد سه ساله بندر امن را ارائه داد.

کرنشاو استدلال می کند که به جای سوق دادن بخش رمزنگاری به سمت انطباق ، پیشنهاد بندر امن سرمایه سرمایه گذاران را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد زیرا توکن های رمزنگاری خارج از حوزه قضایی SEC برای “چندین سال” تلقی می شوند.

وی گفت: “من همچنین نگرانم که آرامش الزامات نظارتی در بازارهای مستعد شکست سرمایه گذاران ، محدودیت گزینه های جبران خسارت سرمایه گذاران به دلیل نام مستعار و عدم واسطه گری و دستکاری در بازار ، نمی تواند اعتماد سرمایه گذاران را حفظ کرده یا استقبال گسترده ای از آنها را به دنبال داشته باشد.”

به جای بندر امن ، کرنشاو خواستار “پلی” شد که در آن صادرکنندگان توکن و سایر شرکت های رمزنگاری با SEC همکاری می کنند تا برنامه هایی را برای رعایت مقررات ترسیم کنند یا در صورت “مناسب” بودن معافیت های خاص بحث کنند:

“من معتقدم که اگر شرکت کنندگان در بازار مسئولیت پیشگیرانه ای را در قبال رعایت بپذیرند ، ما می توانیم پلی را ایجاد کنیم که ضمن حفظ یکپارچگی بازار و حمایت سرمایه گذاران مورد نیاز برای رشد این بازارهای جدید ، نوآوری را ارتقا

دهد.”

وی افزود: “اگر شما به احتمال زیاد در حوزه قضایی ما هستید ، با ما همکاری کنید تا برنامه خود را برای رعایت توضیح دهید یا توضیح دهید که چرا معافیت مناسب است.”

سخنان کرنشاو همچنین احساسات رئیس گری جنسلر را تکرار می کند ، که به طور مرتب از شرکت های رمزنگاری خواسته است تا با SEC کار کنند و در نهاد تنظیم کننده ثبت نام کنند.