استیبل کوینی به بزرگی بیت کوین

Tether (USDT) چیست؟

Tether (USDT) چیست؟ Tether (USDT) یکی از محبوب ترین استیبل کوین در بازار است. برای نگهداری یک به یک ارزش دلار آمریکا طراحی شده است. این سکه در زنجیره های مختلف مختلف وجود دارد و طی چند سال گذشته با افزایش حجم معاملات و بهبود نقدینگی روبرو شده است. مانند سایر سکه های ثابت ، […]

Tether (USDT) چیست؟

Tether (USDT) یکی از محبوب ترین استیبل کوین در بازار است. برای نگهداری یک به یک ارزش دلار آمریکا طراحی شده است. این سکه در زنجیره های مختلف مختلف وجود دارد و طی چند سال گذشته با افزایش حجم معاملات و بهبود نقدینگی روبرو شده است.

مانند سایر سکه های ثابت ، USDT برای تجارت ارزهای رمزپایه مفید است زیرا به معامله گران اجازه می دهد از نوسانات بازار که در BTC و سایر دارایی های رمزنگاری مشترک است جلوگیری کنند. با استفاده از پول های ثابت نیز هزینه های اضافی و تأخیر در تبدیل بین ارزهای رمزپایه و فیات کاهش می یابد.

معرفی

Tether قسمت اصلی اکوسیستم ارز رمزنگاری شده است. از دسامبر سال ۲۰۲۰ ، Tether در رده چهارم ارزهای رمزپایه بزرگ جهان قرار دارد که سقف آن در بازار تقریباً ۲۰ میلیارد دلار است و تنها پشت سر Bitcoin ، Ethereum و XRP قرار دارد . علاوه بر این ، اغلب به عنوان سکه ای با بالاترین حجم معاملات روزانه ، حتی بالاتر از بیت کوین ، رتبه بندی می شود.

اما Tether چیست و چگونه می تواند برای شما مفید باشد؟

Tether (USDT) چیست؟

Tether (USDT) اولین Stable Coin در جهان است (ارز رمزنگاری شده ای که ارزش پول فیات را تقلید می کند). در ابتدا در سال ۲۰۱۴ با نام Realcoin توسط سرمایه گذار بیت کوین ، بروک پیرس ، کارآفرین ری کالینز ، و توسعه دهنده نرم افزار کریگ سلرز منتشر شد.

USDT در ابتدا از طریق Omni Layer بر روی پروتکل بیت کوین صادر می شد ، اما از آن زمان به بعد نیز به بلاک چین های دیگر مهاجرت کرده است. در واقع ، بیشتر منبع آن در Ethereum به عنوان رمز ERC-20 وجود دارد . همچنین در چندین بلاکچین دیگر از جمله TRON ، EOS ، Algorand ، Solana و شبکه OMG صادر شده است.

Tether همچنان موفقیت ها و جنجال هایی را تجربه کرده است – دقیقاً مانند بسیاری از ارزهای رمزپایه برتر دنیا.

به خصوص در روزهای ابتدایی آن ، قیمت USDT تا حدودی بی ثبات بوده و حتی در مقطعی به ۱٫۲ دلار رسیده است. از اوایل سال ۲۰۱۹ نوسانات بسیار کمتری را تجربه کرده است. این احتمالاً به لطف افزایش مداوم حجم معاملات آن و پیشرفت کلی بازارهای ارزهای رمزنگاری شده است.

Tether (USDT) چگونه کار می کند؟

مطابق با whitepaper اصلی Tether :

هر واحد صادر شده با نسبت یک به یک (به عنوان مثال ، یک Tether USDT یک دلار آمریکا است) توسط واحد ارزی فیات مربوطه که در سپرده شرکت Tether Limited مستقر در هنگ کنگ نگهداری می شود ، پشتیبانی می شود.

در حالی که دارایی یک به یک اصلی برای تتر، USD بود ، اما شامل وثیقه نگهداری با سایر معادل های نقدی ، دارایی ها و مطالبات دریافتی از وام ها در دنیای واقعی است.

همانطور که در نمودار USDT / USD در زیر مشاهده می کنید ، این استیبل کوین (به طور کلی) با نرخ ثابت یک به یک با دلار آمریکا معامله می شود. با این حال ، وقایع مهم بازار می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

چرا Tether (USDT) مهم است؟

Tether پل ارتباطی بین ارزهای رمزنگاری شده و فیات است. این یک روش آسان برای سرمایه گذاران برای به دست آوردن معاملات یک به یک دلار با دلار آمریکا است ، بدون نوسان ذاتی سایر ارزهای رمزپایه.

با فراهم آوردن این ثبات ، سرمایه گذاران می توانند دارایی دیجیتال مشابه ارز فیات اما با سهولت خرید و فروش سایر رمزارز ها در بازارهای رمزنگاری در اختیار داشته باشند. ویژگی های کلیدی Tether آن را به یک سکه محبوب تبدیل کرده است – اگرچه از خطرات نیز در امان نیست.

ویژگی های اصلی

  • نسبت ۱: ۱ (USD به USDT)
  • ثبات (تا آنجا که دلار آمریکا را می توان پایدار دانست)
  • در بلاکچین های مختلف موجود است
  • موارد استفاده متفاوت در مقایسه با ارزهای رمزپایه سنتی

موارد استفاده از Tether (USDT)

دسترسی سریع به ثبات بازار

اگر قیمت بیت کوین یا دارایی های رمزنگاری شده دیگر به سرعت در حال سقوط است ، شما می توانید به جای تلاش برای فروش سریع ، با USDT معامله کنید.

به راحتی وجوه را بین صرافی ها جابجا کنید

با استفاده از Tether ، شما می توانید وجوه خود را بین صرافی ها خیلی سریع جابجا کنید. این همچنین می تواند برای تجارت آربیتراژ با کوین های دیگر مفید باشد .

تجارت در صرافی هایی که فقط ارز رمزنگاری شده میپذیرتد

برخی صرافی ها تسهیلاتی برای واریز و برداشت فیات ندارند اما تجارت USDT را مجاز می دانند. با بدست آوردن Tether ابتدا می توانید در این صرافی ها تجارت کنید بدون اینکه نگران نوسان بازار باشید وجوه اصلی تجارت خود را در BTC (یا سایر رمزنگاری ها) قرار دهید.

تجارت به سبک فارکس

از آنجا که USDT به دلار USD وابسته است ، شما می توانید با مبادله ارزهای محلی (غیرآمریکایی) به USDT هنگامی که ارزش آنها در برابر USD بالا است معامله به سبک Forex انجام دهید . پس از آن می توانید با کاهش پول محلی یا ارزهای دیگر ، ارزهای محلی را نقد کنید.

نحوه ذخیره Tether (USDT)

به غیر از Binance و سایر صرافی های رمزنگاری ، می توانید USDT خود را در  کیف پول های رمزنگاری مختلف ذخیره کنید . این موارد شامل کیف پول های وب و موبایل (مانند Trust Wallet ) یا کیف پول های سخت افزاری (مانند Ledger ) میباشد.

از آنجا که USDT در طیف وسیعی از بلاکچین های مختلف صادر می شود ، باید اطمینان حاصل کنید که آن را از و به همان شبکه منتقل می کنید.

به عنوان مثال ، اگر به صفحه برداشت Binance USDT بروید ، پنج گزینه مختلف شبکه برای انتقال به دست خواهید آورد: Binance Chain (BEP2) ، Binance Smart Chain (BEP20) ، Ethereum ( ERC20 ) ، Tether (OMNI) و Tron () TRC20)

خیلی مراقب باش. اگر از یک شبکه اشتباه استفاده کنید ممکن است پول خود را از دست دهید. به عنوان مثال ، اگر سعی کنید Omni USDT را به آدرس ERC-20 USDT ارسال کنید ، پول شما از بین می رود.

توجه داشته باشید که از دسامبر سال ۲۰۲۰ ، ERC-20 USDT تنها نوع پشتیبانی شده توسط لجر است. این بدان معناست که USDT در حال اجرا بر روی بلاکچین بیت کوین (Omni Layer) برای انتقال به کیف پول های سخت افزاری Ledger در دسترس نیست.

سایر ارزهای رمزپایه Tether

Tether به غیر از USDT ، پول های ثبات دیگری نیز دارد:

  • EURT: یک سکه یقه دار متصل به یورو
  • CNHT: یک سکه یقه دار چینی یوآن چینی
  • XAUT: یک سکه Tether گیره طلایی

می بینید که چه مقدار از هر سکه در بلاکچین های مختلف در گردش است در صفحه Tether’s Transparency

نتیجه گیری

Stable coins راحتی زیادی را در دنیای تجارت رمزنگاری ایجاد می کند زیرا نیاز به معامله گران برای تبدیل چندین برابر ارزهای فیات و رمزنگاری را کاهش می دهد. به همین ترتیب ، USDT دارایی مفیدی است که برای تجارت رمزنگاری در اختیار دارید .

در حالی که سوالات مختلفی در مورد اعتبار ذخایر وجود داشته است ، حجم های چند سال گذشته نشانگر اعتقاد به ارزش Tether به عنوان یک استیبل کوین است. به غیر از USDT ، می توانید از سایر پول های ثابت مانند BUSD ، USDC ، TUSD و PAX نیز استفاده کنید.