روند سریع حمایت شرکت های مبادلات مالی

چه کسی نفر بعدی است که از Bitcoin ، Crypto پشتیبانی می کند؟

PayPal پس از افزودن ویژگی های رمزارزها بر روی برنامه های خود ، اجازه تجارت رمزارز ها در برنامه های تلفن همراه خود را داده اند.

Venmo یک سرویس پرداخت و انتقال وجه می باشد و زیر مجموعه ی شرکت PayPal است. سیستم پرداخت ونمو را می توان یک برنامه ی ممتاز در زمینه ی پرداخت های کاربر به کاربر به حساب آورد که بالغ بر ۱۰ میلیون کاربر فعال دارد. Braintree شرکت ونمو را در سال ۲۰۱۲ تاسیس کرد و پی پال این شرکت را در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۸۰۰ میلیون دلار خریداری نمود. سیستم پرداخت ونمو (Venmo) از ادغام دو کلمه لاتین “vendere” و “mobile” تشکیل شده است که کلمه ی اول به معنای “فروش” و کلمه ی دوم به معنای “موبایل” میباشد. سیستم پرداخت و انتقال وجه ونمو  دارای اپلیکیشن هایی برای نسخه های اندروید و iOS می باشد و کاربران می توانند از طریق این اپلیکیشن و به سادگی پول واریز کنند و برداشت نمایند.

در اواخر سال ۲۰۲۰ ، کارشناسان امور مالی پیش بینی کردند که پذیرش ارزهای رمزپایه توسط جریان اصلی ، با افزایش قیمت و پذیرش بیت کوین به عنوان یک پرچین تورمی ، تکامل می یابد.

از ابتدای سال تاکنون ، شرکت های فین تک مانند PayPal ، Square ، Mastercard ، Visa و دیگران در معرض ارزهای رمزپایه قرار گرفته اند. آخرین عضو در این صفوف Venmo است.

 

یک روند سریع  برای پشتیبانی از رمز ارزها

سرمایه گذاری ها و ابتکارات استراتژیک مربوط به رمزارزها  توسط این شرکت ها استقبال گسترده ای را در بین کاربرانی ایجاد کرده است که سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه را برایشان دشوار می کند.

Square و PayPal پس از افزودن ویژگی های رمزارزها بر روی برنامه های خود ، اجازه تجارت رمزارز ها در برنامه های تلفن همراه خود را داده اند.

Cash App که در سال ۲۰۱۷ تجارت بیت کوین را آغاز کرده است  بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سود ناخالص سالانه خود که  فقط از معاملات بیت کوین بدست آورده.

اگرچه این میزان سالانه کمتر از ۵٪ از سود ناخالص کش آپ است ، اما این یک گامی مهم در پذیرش جریان اصلی ارزهای رمزپایه است.

در اکتبر ۲۰۲۰ ، PayPal ویژگی های مشابهی را به پلت فرم پرداخت خود اضافه کردند که به کاربرانش امکان تجارت ، خرید و نگهداری را می دهد. این شرکت نیز  عملکرد رمزگذاری ۲۹ میلیون تاجر خود را از اواخر سه ماهه اول سال از ایالات متحده آغاز کرده می باشد.

همچنین ، ونمو ، شرکت PayPal Crypto تحت نظر خود را در آوریل ۲۰۲۰ در ونمو راه اندازی کرد. ویژگی جدید به این معنی است که بیش از ۷۰ میلیون کاربر ونمو می توانند رمزارزها را خریداری کنند و در عین حال سیر  رمزارزها خود را نیز به اشتراک بگذارند. به نظر می رسد که علی رغم نوسانات قابل توجه قیمت ، دانش عمومی کم ، تنظیم محدود و عدم سهولت استفاده از رمزارزها با خرده فروشان ، رمزارز ها  هنوز آماده هستند که به جریان اصلی بپیوندند.

هزاران ارز رمزنگاری شده اکنون در بلاکچین های مختلف تجارت می کنند. صفحات Stablecoins در برابر ارزهای فیات نیز به دلیل نوسانات نسبتاً کمشان مورد استقبال قرار گرفته اند.

 

برند بزرگ  بعدی برای ایجاد در  Bitcoin Pivot کدام است ؟

Fintech توسط لیست اخیر Coinbase در Nasdaq متزلزل شده است. نتایج عظیم Q1 2021 این شرکت بینشی در مورد میزان سرمایه گذاری و تجارت افراد در رمزنگاری ارائه داد.

نشان دادن یک نقطه انعطاف پذیری که در آن موج بعدی استارت آپ های فین تک ممکن است به دارایی های دیجیتال متصل شود. از این رو ، دو چیز باید در نظر گرفته شود:

آیا شرکتهای فین تک بیشتر برای پشتیبانی از رمزارزها محوری خواهند شد ؟

کدام شرکت پلتفرم پرداخت رمزنگاری بعدی خواهد بود؟

در مورد سوال اول روشن است که سرمایه گذاران بیشتری مایلند پول خود را در شرکت های fintech در فضای رمزارزها قرار دهند. این امر بدیهی است که به دلیل افزایش قیمت ارزهای رمزپایه و پذیرش از زمان ابتلا به بیماری همه گیر است.

بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی و موسسات با پایین آمدن ارزش دلار و پایین آمدن قیمت BTC ، بیت کوین یا برخی از اشکال دیگر ارزهای رمزپایه را خریداری کرده اند.

فیلیپ گرادول ، اقتصاددان ارشد Chainalysis به The Exchange گفت در زمان ارزیابی کوین بیس که:

“ارزش ۱۰۰ میلیارد دلاری کوین بیس امروز نشان می دهد که سرمایه گذاران خطرپذیر می توانند بازدهی خوبی از قرار دادن پول به شرکت های کریپتو ، و نه فقط ارزهای رمزپایه ، کسب کنند. این نکته برای کل اکوسیستم خوب است.

” اگرچه ترس از نوسان قیمت وجود دارد ، اما بسیار واضح تر است که ثبات قیمت BTC و سایر ارزهای رمزپایه با نگه داشتن و معامله بیشتر افراد در دارایی های دیجیتال ، رشد خواهد کرد.

با ورود غول های پرداخت به فضای کریپتو ، انتظار می رود که پذیرش روز افزون رمزارزها  در جریان اصلی ، سایر شرکت های فین تک را تحت فشار قرار دهد تا کریپتو را در سیستم عامل های خود ادغام کنند.

سوفی گیبو ، مدیر ارشد شرکت ، OpenPayd به Fintechmagazine گفت که :

“فضای ارزهای رمزپایه دیگر فقط مربوط به آنچه در صرافی ها اتفاق می افتد نیست. در عوض ، رهبران بالادست – با دسترسی به زیرساخت های بانکی فدرال و ساخت محصولات جدید پرداخت و حساب که به آنها کمک می کند بازارهای بسیار گسترده تری را در اختیار داشته باشند. ”

نفر بعدی نامشخص است. آنچه می توان گفت این است که سایر شرکتهای فین تک ممکن است برای تعیین نحوه عملکرد سایر شرکتهای فین تک که رمزنگاری تلفیقی دارند ، یک نظرسنجی انجام دهند.

مقررات همچنین ممکن است یک مانع باشد. قانون ایالات متحده ممکن است محدودیت هایی را برای شرکت های فین تک در بازار ایالات متحده ایجاد کند. با این حال ، از آنجا که ارزهای دیجیتال مرز جغرافیایی ندارند ، امکان تصویب محدودیت وجود ندارد.