پیامک کریسمس مبارک

Vodafone اولین پیامک جهان به عنوان NFT برای خیریه

این پیامک تاریخی 15 کاراکتری برای کمک به پناهندگان آواره در سراسر جهان به حراج گذاشته خواهد شد.

Vodafone اولین پیامک جهان به عنوان NFT برای خیریه

بر اساس گزارش‌ها، غول مخابراتی بریتانیایی Vodafone قصد دارد اولین سرویس پیام کوتاه (SMS) را در قالب یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) در ماه دسامبر به حراج بگذارد.این پیامک که عبارت «کریسمس مبارک» را می‌خواند، ۲۹ سال پیش از طریق شبکه Vodafone در ۳ دسامبر ۱۹۹۲ ارسال شد و توسط ریچارد جارویس، یکی از کارمندان آن زمان، دریافت شد.

به گزارش خبرگزاری رومانیایی Ziarul Financiar، این پیامک تاریخی ۱۵ کاراکتری به عنوان یک NFT در یک حراج یکباره توسط خانه حراج Aguttes در فرانسه به حراج گذاشته خواهد شد.

وودافون قصد دارد با حراج اولین پیامک جهان در قالب NFT، درآمد خود را به پناهندگان سازمان ملل (آژانس پناهندگان سازمان ملل) برای کمک به آوارگان اجباری هدایت کند.

Vodafone اولین پیامک جهان "Merry Christmas" را به عنوان NFT برای خیریه به حراج می گذارد

منبع: Ziarul Financiar

بنر تبلیغاتی بالا به معنای “کریسمس مبارک. اولین پیامک در جهان برای خیریه به عنوان NFT” به حراج گذاشته شده است. فروش SMS NFT Vodafone این سه شنبه در دسامبر انجام خواهد شد.  از طریق یک حراج آنلاین که در آن شرکت کنندگان می توانند با استفاده از اتریوم (ETH) مناقصه ارائه دهند. بالاترین قیمت پیشنهادی مالکیت انحصاری پروتکل ارتباطی را خواهد داشت که برای ارسال اولین پیامک در جهان استفاده شد.

با افزودن به شکوه پیامک، ۹ سال طول کشید تا شبکه های دیگر از توانایی Vodafone برای ارسال و دریافت پیامک برخوردار شوند. این اقدام برای ضرب اولین پیامک جهان نمونه دیگری از توانایی NFT در رمزگذاری و حفظ دیجیتال تاریخ است.

مطالب مرتبط: آدیداس اورجینال اولین مجموعه NFT را راه اندازی می کند

نایک پس از خرید RTFKT وارد بازی متاورس شد

اکوسیستم NFT پذیرش جریان اصلی کریپتو را تسریع کرده است زیرا شرکت‌ها موارد استفاده آن را در مدل‌های تجاری موجود خود پیدا می‌کنند. همین هفته گذشته، تولید کننده پوشاک ورزشی آدیداس از راه اندازی مجموعه NFT “Into the Metaverse” خبر داد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، فروش NFT آدیداس اورجینال در تاریخ دسامبر در وب سایت رسمی این شرکت میزبانی خواهد شد. ۱۷ با قیمت ۰٫۲ ETH، تقریباً ۸۱۰ دلار در زمان نوشتن.

درست چند روز قبل از ورود آدیداس، نایک نیز یک کفش ورزشی و کلکسیونی مجازی با نام تجاری RTFKT خریداری کرد که نشان دهنده علاقه شدید به متاورس است.

RTFKT اکنون بخشی از شرکت و خانواده NIKE است.  pic.twitter.com/5egNk9d8wA

– RTFKT Studios (@RTFKTstudios) 13 دسامبر ۲۰۲۱